Služby

jsou základem zdravého chrupu. Dentální hygienistka Vám profesionálně očistí zuby od nánosů plaku, zubního kamene i pigmentací a naučí Vás správně pečovat o zuby a dásně. Společně tak předejdeme vzniku nových zubních kazů či rozvoji parodontózy.

K ošetření zubního kazu přistupujeme co nejšetrněji. Fotokompozitní „bílé“ výplňové materiály a použití operačního mikroskopu nám dovolují pracovat miniinvazivně. Výsledkem jsou estetické a funkční výplně s dlouhou životností.

Nejčastějším důvodem ošetření kořenových kanálků je bakteriální infekce, která do dřeně pronikne ze zubního kazu. Dřeň neboli „zubní nerv“ se zanítí a následně odumře. Tento proces bývá bolestivý a někdy vede k vytvoření váčku na dásni. K zachování zubu musíme kořenový systém pečlivě vyčistit od patologicky změněných tkání, vydezinfikovat ho a zaplnit. Endodoncie patří k časově nejnáročnějším ošetřením.

U rozsáhlejší destrukce zubu je nutné přistoupit k zhotovení celokeramické korunky, která ho chrání. Provádíme estetické korekce tvaru a postavení zubů, nebo nahradíme ztracený zub korunkou nesenou zubním implantátem.

Realizujeme také celkové rekonstrukce žvýkacího aparátu.

Všechny chirurgické zákroky provádíme bezbolestně a s maximální šetrností.

V případě nevratné destrukce zubu musíme přistoupit k jeho vytažení, extrakci. Extrahujeme také zuby moudrosti, přespočetné nebo atypicky uložené zuby.

Do míst chybějících zubů zavádíme dentální implantáty. Implantát nahrazuje kořen zubu. Po jeho připojení k čelistní kosti na něj fixujeme korunku.

V místě, kde chybí kostní tkáň, provádíme její doplnění-augmentaci. Tkáň dobudujeme za pomocí speciálně upraveného vlastního zubu nebo kostního granulátu. V distálním úseku horní čelisti často přistupujeme k sinus liftu, tzn. nadzvednutí membrány vystýlající dno čelistní dutiny a následné augmentaci.

K urychlení hojení operačních ran aplikujeme do rány růstové faktory získané z Vaší krve.

Parodontitida je zánětlivé onemocnění závěsného aparátu zubů. Vzniká na podkladě neléčeného chronického zánětu dásní. Projevuje se krvácením dásní, viklavostí a putováním zubů a nepříjemným zápachem z úst. Léčba parodontózy je možná, ale je časově i finančně náročná a vyžaduje perfektní úroveň dentální hygieny pacienta.

Pokud nejste spokojeni s barvou Vašich zubů, rádi Vám pomůžeme. Nejúčinnější metoda je kombinace domácího a ordinačního bělení. Před samotným bělením je nutné odstranit ze zubů mikrobiální plak, zubní kámen a pigmentace. Je důležité upozornit, že výplně ani korunky bělení nezesvětlí.

Bělení zubů se neprovádí v případě zánětu dásní, parodontózy nebo přítomnosti zubního kazu.

padding - nemazat

© 2024 Medenta s.r.o. | firla.eu
kontakt